خواص انبه برای کودکان و بزرگسالان چیست؟

درخت انبه قد بلندی دارد و ممکن است به ۳۵ تا ۴۰ متر برسد. قطر قسمت شاخ و برگ‌دار آن نیز می‌تواند به ۱۰ متر برسد. عمر این درخت طولانی است و برخی از درخت‌های انبه با وجود ۳۰۰ سال سن هنوز میوه می‌دهند.

 

رنگ برگ‌های درخت انبه در ابتدا و پس از جوانه زدن نارنجی مایل به صورتی است، که با گذشت زمان به رنگ قرمز تیره، و سپس سبز تیره در می‌آید. شکوفه‌های انبه کوچک و سفیدرنگ به صورت خوشه‌های ۱۰ تا ۴۰ سانتی‌متری هستند. هر شکوفه ۵ گلبرگ، ۵ کاسبرگ و ۵ پرچم دارد، و رایحه‌ای همچون موگهٔ بهار دارد. خواص انبه بسیار زیاد است.

 

ضماد برگ درخت انبه، پوست سر و مو را تقویت می‌کند و خاصیت رنگی (سیاه) نیز دارد.


 

رسیدن میوه‌ها حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد. وزن انبه‌ها می‌تواند بین ۵۰۰ گرم تا ۲٫۵ کیلوگرم باشد. رنگ و اندازهٔ انبه‌های رسیده با توجه به محیط و نور متغیر است. میوهٔ رسیده می‌تواند زرد، نارنجی، قرمز یا سبز باشد. به هنگام رسیدن میوه‌ها بوی شیرهٔ ملایمی می‌دهند و با فشار ملایمی فرومی‌روند. در وسط میوه هستهٔ درشتی است که با توجه به نوع درخت می‌تواند صاف یا دارای رشته و فیبرهایی در گوشت میوه باشد. گوشت میوه به رنگ زرد تیره و شیرین است. طعم انبه‌ها با توجه به گونه‌شان بسیار متفاوت است. به علاوه، با توجه به نوع میوه یا این که بیش از حد رسیده باشد، گوشت آن می‌تواند صاف یا رشته‌رشته‌ای باشد.

bf593070fca4df038981f.png

خواص انبه برای کودکان و بزرگسالان

 

بهبود سیستم ایمنی بدن یکی از خواص انبه

برای داشتن زندگی بهتر، نیاز به سیستم ایمنی قوی لازم و ضروری است. شما روزانه در معرض انواع بیماری‌ها و همچنین عوامل بیماری‌زا نظیر ویروس‌ها، باکتری‌ها و انگل‌ها هستید. اگر نتوانید بدن خود را در مقابل تهاجم این عوامل ایمن‌سازی کنید، کیفیت زندگی مطلوبی نخواهید داشت.

برای بهبود سیستم ایمنی بدن، مصرف کردن مواد مغذی یکی از مهم‌ترین راهکارهای پیشنهادی ما به شما است. در این میان باید به خواص انبه به منظور بهبود دهنده سیستم ایمنی بدن توجه داشته باشید. انبه دارای مقدار زیادی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

 

افزایش تراکم استخوان با خوردن انبه

برای جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی خواص انبه قادر است به شما کمک زیادی کند. ویتامین آ در انبه به وفور وجود دارد. از طرف دیگر باید بدانید که ویتامین آ در بدن به عنوان جاذب کلسیم در استخوان‌ها شناخته می‌شود و در صورت عدم وجود ویتامین آ کافی، بدن شما کلسیم به مقدار مناسب جذب نخواهد کرد.

همچنین ویتامین دیگری که شاید بارها اسم آن را شنیده باشید، ویتامین ث است. ویتامین ث نه تنها از بروز مشکلات ناشی از عفونت‌ها جلوگیری می‌کند بلکه قادر است که تشکیل کلاژن که نقش مهمی در ساخت استخوان‌ها و بافته‌ای همبندی دارد را بهبود ببخشد.


/ 0 نظر / 144 بازدید