چقدر با خواص خرمالو آشنا هستید؟

میوه بسیاری از گونه‌های خرمالو خوراکی است؛ رنگ آن‌ها از نارنجی و زرد روشن تا نارنجی و قرمز تیره متفاوت است و قطر آن‌ها بنابر گونه بین ۲ تا ۸ سانتیمتر است. معمولاً پس از چیدن کاسه گل همراه با میوه باقی می‌ماند. شکل خرمالو براساس گونه آن ممکن است کروی یا شبیه بلوط باشد. آن‌ها دو گونه گس و غیر گس دارند: میوه‌های گس تا قبل اززمان پخته شدن گس هستند و هنگامی که می‌رسند شیرین و نرم می‌گردند. 


طبع خرمالو چیست؟

روش‌های مختلفی برای تشخیص مزاج میوه‌ها و خوراکی‌ها وجود دارد. اما ساده‌ترین روشی که به راحتی برای همه قابل انجام است توجه به مزه آنهاست. خوراکی‌هایی که معمولا طعم شیرین دارند، گرم و تر هستند.


خرمالو نیز دارای مزاج گرم و تر است.


48164056867ae4200edfc.png

خواص خرمالو


خواص خرمالو در جبران کم خونی

کم خونی از جمله مشکلاتی است که می‌تواند زندگی شما را به حاشیه بکشاند. افرادی که دچار کم خونی هستند عموماً انرژی لازم برای انجام فعالیت‌های روزانه و همچنین سلامت جسمانی مناسب ندارند به همین دلیل شما باید بتوانید از کم خونی دوری کنید. یکی از بهترین میان وعده‌هایی که شما می‌توانید از آن به عنوان کاهش دهنده درصد کم خونی استفاده کنید، میوه خرمالو است.


خواص خرمالو در درمان اسهال 

خرمالو تازه و خرمالو خشک از مواد طبیعی هستند که برای درمان درد شکم و اسهال مفید می‌باشند. ۲ تکه خرمالو خشک را در آب بجوشانید و سپس با آب‌لیمو ترش تازه و بلغور مخلوط کنید و ۳ بار در روز از آن بخورید تا اسهال را درمان کند.


از بین بردن خستگی و استرس

آب خرمالو به دلیل پتاسیم فراوان و قندی که دارد، یک خوراکی انرژی‌زای طبیعی در نظر گرفته می‌شود. مصرف یک لیوان آب خرمالو می‌تواند برای انجام فعالیت‌های قدرتی‌ به ما فورا انرژی بدهد. این نوشیدنی، یک انتخاب خوب برای از بین بردن خستگی و استرس است.


/ 0 نظر / 1475 بازدید